Trump’tan Twitter’a Ağır Darbe

Sosyal medya da yaşadığı tartışmalarla birçok kez gündeme gelen Trump , sosyal medyayı kapatacağını duyurmuştu .Bu açıklamasından sonra sosyal medya platromlarına düzenleme getirilen kararnameyi imzaladı.

ABD Başkanı Trump :“Saygın bir şirket olmasaydı ve kapatmak için hukuki haklara sahip olsaydım Twitter’ i kapatırdım. Bu noktada avukatlarla görüşme halindeyiz. “ dedi.Bu kararındaki amacın insanlara doğru bilginin ulaşmadığını ve insanların yanlış yönlendirildiğini söylüyor Trump.Twitter’dan henüz konuyla alakalı bir açıklama gelmedi.Milyon dolarlık şirketin güç ve para kaybedeceği düşünülüyor.

Trump, çarşamba sabahı yaptığı Twitter paylaşımında ise “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının, muhafazakar sesleri susturmaya çalıştıklarını hissediyor. Bunun olmasına izin vermeyeceğiz, bu platformlara ya güçlü düzenlemeler uygulayacağız ya da bunları kapatacağız.” ifadesini kullandı.

Trump twitter aracılığı ile bir çok ekonomiyi zarara uğratmış hatta twitter üzerinden savaş ilanı tehditleri savurmuştu.Tüm dünyada kendisini kötü bir marka haline getirmişti.Twitter üzerinden aldığı tepkilerin ve kötü kampanyaların artık kendisine zarar vermesini istemediği düşünülüyor.